فروش لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

فروش لوله گالوانیزه در تهران بیشتر است و  این نوع لوله که در اصطلاح عامیانه مانیسمان به آن گفته می شود با هر روشی  پوشش داده نمی‌شوند. اگر چه قطر خارجی و ضخامت دیواره توسط مشخصات دیگری برای لوله های گالوانیزه تعریف شده است.

در این روش لوله ها به طور معمول در حالت گرم شکل داده میشوند و دارای بافت جوش داده شده نیستند.پس از ساخت لوله و برش دادن آن ،  لوله ساخته شده در یک وان از روی مذاب (که معمولا حاوی سرب است)  تازمانی که وزن پوشش روی به حالت مطلوب برسد ، غوطه‌ور می‌شود .

لوله گالوانیزه

فروش لوله گالوانیزه و لوله های ساختمانی که برای هر پروژه ساخت‌و ساز دایمی یا موقت استفاده می‌شوند مطابق  با یکی ازروش‌های زیر تولید میشوند که عبارتند از :لوله فلو  کت (“Flo – Coat”)لوله پیش از گالوانیزهجدول ۴۰ لوله گالوانیزهاین لوله ها باید از فولادهای از پیش گالوانیزه شده مطابق با ASTM A446  تولید شود.

فولاد پوشیده داده شده  باید سرد و با استفاده از فرآیند جوشکاری با فرکانس بالا تشکیل شود که قابلیت شکل‌دهی  یک درز  جوش قوی‌تر از فلز والد را داشته باشد.پوشش بیرونی آسیب دیده در طی جوشکاری باید توسط فلز سازی ( اسپری روی مذاب ) تعمیر شود. منطقه جوش آسیب دیده در طی جوشکاری بایستی محافظت گردد. پوشش Zinc روی لوله فولادی باید با  ASTM A525 Grade G90 و G120 مطابقت داشته باشد. سطوح خارجی و داخلی باید دارای وزن از ۰٫۹۰ اونس / فوت مربع تا ۱٫۲۰ اونس / فوت مربع داشته باشند.

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

استفاده ساختاری

در فروش لوله گالوانیزه ساخت سازه های فولادی  از لوله های فولادی در ساختمان و صنعت بسیار پر کاربرد است . این لوله ها معمولا به عنوان لوله های سازه ای یا به اصطلاح صنعتی نامیده می شوند.

لوله‌های فولادی در ساخت برای ایجاد مقاومت بیشتر در یک سازه ی فلزی به کار میرود .لوله‌های فولادی قبل از این که زیربنا ایجاد شود تا ثبات را برای یک سازه ی سنگین  ایجاد کند، یا در ساخت‌وسازهایی که بر روی زمین ایمن نیست، و به اعماق زمین کوبیده می‌شوند در نهایت لوله های فولادی ایجاد کننده ی بسیاری از سازه های صنعتی می باشند .

فروش لوله گالوانیزه

فروش لوله گالوانیزه

مشخصات لوله گالوانیزه

لوله های گالوانیزه در واقع همان لوله های فولادی آهنی سیاه بدون درز هستند که توسط آبکاری گرم گالوانیزه و آبکاری سرد گالوانیزه یک لایه روی zinc ، را به روی آنها میپوشانند تا مقاوم تر و مستحکم تر شده و همچنین زنگ نزنند .

و این در فروش لوله گالوانیزه نقش مهمی دارد. با توجه به این که کاربرد لوله گالوانیزه در گلخانه ها ، برق کشی ساختمان ها و همچنین برای لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان استفاده میشوند باید لوله ای با تحمل فشار استاندارد آب شهری تولید گردد که ساوه و سپنتا تولید کنندگان بهترین لوله گالوانیزه در ایران هستند .

جلوگیری از زنگ زدن لوله های گالوانیزه گرم ، بهتر از لوله گالوانیزه سرد صورت میگیرد زیرا گالوانیزه گرم و سرد تفاوت هایی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت . در نظر بگیرید که کیفیت بالاتر و بهترین لوله گالوانیزه گرم باعث میشود طبیعتا قیمت لوله گالوانیزه گرم از قیمت فروش لوله گالوانیزه سرد بیشتر باشد .

فروش لوله گالوانیزه

فروش لوله گالوانیزه

تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد

آبکاری گالوانیزه گرم در دمای بالای ۴۲۰ درجه سانتی گراد بر روی لوله سیاه فولادی صورت میپذیرد که این امر باعث قاطی شدن مولکولهای زینک یا همان روی با مولکول های فولاد آهن شده که تفاوت بسیاری در کیفیت این لوله ایجاد خواهد کرد .

لوله های سرد گالوانیزه اما اینطور نیستند و به لوله فولادی سرد نیز مشهورند . این مدل لوله ها در دمای بسیار پایین تر از گرم آن یعنی در دمای عادی آبکاری سرد میشوند که در واقع میتوان گفت نوعی رنگ روی zinc روی لوله آهنی سیاه پاچیده میشود .

ضخامت گالوانیزه گرم به خاطر دمای بالای آبکاری بیشتر بوده اما ضخامت لوله سرد گالوانیزه کمتر میباشد .فروش لوله گالوانیزه گرم و سرد با هم متفاوت هستند.

فروش لوله گالوانیزه

فروش لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه

لوله‌‌های گالوانیزه گرم به صورت دو سر دنده تولید می‌گردند تا به عنوان لوله آب گالوانیزه به اتصالاتی همچون توپی برزیل، مک، گالوانیزه چینی و جورج فیشر متصل گردند. فشار کاری لوله گالوانیزه سبک از سنگین کمتر است اما کیفیت این دو لوله با توجه به تولیدات کارخانه‌‌های معتبری همچون سپنتا مرند، تهران، اهواز و همچنین لوله ساوه کاملا رقابتی و درجه یک هستند. سایز لوله گالوانیزه از ۱/۲ اینچ تا ۶ اینچ تولید میشود که مدل ۵ اینچ و ۶ اینچ آن فوق سنگین هستند.

درپوش لوله گالوانیزه معمولا نشانگر میزان فشار آب است که توانایی تحمل دارد و برای مثال لوله گالوانیزه سبک را با درپوش قهوه‌‌ای به بازار لوله و اتصالات عرضه می‌کنند اما لوله گالوانیزه سنگین با درپوش آبی عرضه می‌شود.

فروش لوله گالوانیزه

فروش لوله گالوانیزه

لوله های اهنی گالوانیزه

این لوله ها با رنگ تیره و خاکستریشان است که شناخته می شوند و عموما به دو صورت سبک و متوسط تولید می شوند . جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده می باشد .

جنس این لوله ها از اهن بوده و جهت افزایش مقاومت و آسیب پذیری در برابر خوردگی ، اسید ها و زنگ زدگی ها در وان محتوی از فلز روی (گالوانیزه) قرار می دهند و این در فروش لوله گالوانیزه نقش مهمی دارد.

امتیاز شما به این مطلب:
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
فروش لوله گالوانیزه
Description
فروش لوله گالوانیزه
برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید  لوله بدون درز استیل
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *