قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

قبل از توضیحات لازم راجع به قیمت لوله بدون درز باید بدانیم دلیل انجام انتقال مایعات و گاز ها یا مواد نیمه جامد به بهترین شکل ممکن و بدون کوچک ترین نشتی در موارد متعددی استفاده از لوله مانیسمان  است . لوله بدون درز در صنعت نفت و گاز، حفاری، سیلندرهای هوای فشرده، به دلیل فشار بالا استفاده می شود. این لوله ها به منظور انتقال مایعات نفت یا گاز و آب بکار گرفته می شوند. امروزه اکثر پروژه های ساختمان سازی را با لوله بدون درز پیش می برند همچنین انها دارای طول عمر بالایی نیز می باشندشرکت صنعت پایپ در مورد قیمت لوله بدون درز میتواند به شما مشتریان عزیز با قیمت مناسب ارائه بدهد

برای مطالعه در مورد لوله بدون درز  روی لینک سبز رنگ کلیک کنید. 

قیمت لوله بدون درز

از موارد استفاده این لوله ها میتوان به صنایع کشتی سازی و خطوط لوله وتاسیسات نفتی و تجهیزات میدان نفتی و همچنین مخازن تحت فشار و قطعات مکانیکی و سکوهای دریایی اشاره نمود. علاوه بر آن لوله های مانیسمان در طیف گسترده ای از صنایع از جمله نفت و گاز پتروشیمی حرارتی در گاز کشی و همچنین قطعه سازی و… کاربرد دارند قیمت لوله بدون درز در زمینه های مختلف متفاوت است ونوسان دارد .

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

دلیل نوسان قیمت لوله بدون درز

دلایل نوسان قیمت لوله بدون درز میزان موجودی کالا در بازار، میزان تقاضا و دلار می باشد. از آنجایی که بخش عمده ای از لوله های بدون درز را چین تامین می کند قیمت لوله بدون درز نسبت به سایر ارزان تر است

چرا لوله بدون درز از تقاضای بالایی برخوردار از نظر قیمت لوله بدون درز چگونه است؟

قدرت بالای تحمل لوله بدون درز در برابر تغییرات دما،فشار زیاد، استحکاک و ضربه با سالها تجربه ثابت شده است. به همین دلیل است که در پروژه های خاص و بزرگ از جمله پالایشگاه ها، صنعت ساخت و ساز، پتروشیمی، خودرو، برق،نفت و… از این لوله استفاده می شود. یکی از مزایای این لوله سطح کاملا یکنواخت آن است و همین ویژگی آن در نصب اتصالات می‌تواند بسیار سودمند واقع شود. علاوه بر آن قیمت لوله های بدون درز در شرایط سخت بهترین کارایی را دارند منظور از شرایط سخت محیط های بسیار سرد یا بسیار گرم و یا بسیار مرطوب می‌باشد.

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

پرمصرفترین رده از لوله بدون درز و قیمت لوله بدون درز

رده ۴۰ آن است که این لوله ها دارای بیشترین کاربرد در صنایع مختلف هستند

یکی از عوامل موثر بر قیمت لوله بدون درز ابعاد، سایز و کیفیت لوله است. علاوه بر آن کشور تولید کننده آن نیز می تواند در کیفیت و نوع آن تاثیر گذار باشد. کشورهای سازنده لوله مانیسمان چین، روسیه، هند، ایتالیا، ایران و آلمان هستند.خرید آهن آلات را به متخصصان آهن یک بسپارید

نحوه ساخت لوله بدون درز

این لوله عموما با کشش شمش های گرد فولادی تولید می شود البته تولید لوله بدون درز از مقاطع چهار گوش نیز امکانپذیر می باشد اما این امر موجب میشود هزینه تولید بالا برود نکته جالب در باره روش تولید لوله مانیسمان این است که برای تولید سایز۲/۱اینچ ابتدا باید شمش ۷۶ پس از حرارت سوراخ ۲/۱ ایجاد می شود و پس از نورد و کشش درخط تولید لوله مانیسمان ۴/۱ ۱اینچ تولید شده وپس از آن باروش سرد لوله ۴/۱ ۱ کشیده شده و طی مراحل اسید کاری و چند مرحله کشش به سایز موردنظر۲/۱اینچ می رسند شرکت صنعت پایپ در زمینه قیمت لوله بدون درز با مشتریان عزیز خدمات عالی ارائه میدهد.

قیمت لوله بدون درز چگونه است و چطوری قیمت گذاری میشود ؟

قیمت لوله بدون درز چگونه است و چطوری قیمت گذاری میشود ؟ یا کلا تعریف لوله بدون درز چیست ؟ لوله بدون درز از جنس لوله فولادی میباشد که در آن از هیچ درزی استفاده نشده .از نظر اقتصادی قیمت لوله بدون درز به صرفه میباشد .

اما در مقابل لوله درز دار هست که در آن به صورت افقی یا به صورت پبچ وار جوشکاری انجم شده است .جنس لوله درزدار از فولاد سیاه میباشد که در کناره هم قرار میگیرند و جوش داده میشوند . دلیل مقرون به صرفه بودن لوله بدون درز درهمین موارد میباشد.

 

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

 

قیمت لوله بدون درز دست دوم 

لوله بدون درز به صورت واحد یکپارچه ساخته میشوند پس نیازی به جوشکاری نمیباشد جنس لوله بدون درز معمولا از جنس فولاد یا استنلس استیل میباشد که صحبت ما فعلا در مورد لوله فولادی درزدار میباشد.اما لازم به ذکر است که قیمت لوله بدون درز مقداری گران تر است ، اما قیمت لوله بدون درز دست دوم بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. 

قیمت لوله بدون درز دست دوم خیلی مناسب تر میباشد هر کدام کاربرد های خودش را دارد هر چقدر قطر لوله بیشتر باشد مقرون به صرفه تر میباشد .  در حالی که هرچقدر قطر دیواره بیرونی کمتر باشد گرانتر حساب میشود . معمولا لوله بدون درز از دقت کمتری برا تهیش استفاده میشود.

یک اندازه بودن و  متحد بودن قطر بیرونی لوله براق بودن سطح خارجی داخلی لوله است ، قیمت لوله بدون درز با مقیاس ابعاد دقیق محاسبه و قیمت گذاری میشوند.  .

معمولا موقعی که از لوله بدون درز استفاده میشود که بخواهند در جایی که لازم باشه نیاز به استقامت بالا باشه استفاده میکنند ولی لوله درزدار دارای یکپارچه گی بیشتر میباشد .هزینه تولید پایین تر میباشد .ولی از نظر استقامت فشاره کمتری را میتواند تحمل کند

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

مزیت های لوله بدون درز

مزایای استفاده از لوله بدون درز از نظر اقتصادی به شدت مقرون به صرفه میباشد.

مهمترین دلیل میتوان این را گفت که  لوله بدون درز  خط جوش ندارد و از نظر قیمتی قیمت لوله بدون درز بسیار به صرفه تر است. و خط جوش غالبا به عنوان نقطه ضعف لوله ها حساب می شود که بیش از هر قسمت دیگر  امکان خوردگی یا نشتی وجود دارد.

تا سال ها قبل خیلی ها با این چالش کنار می امدند ، تا موقعی که لوله بدون درز (لوله مانیسمان)ایجاد میشود  و این مشکل را برطرف میکند  در سال های اخیر روش های جدیدی برای ساخت لوله های درزداربه وجود اومده که باعث شده  تا حد بسیار زیادی پیشرفت گند و باعث شده که این نقطه ضعف تا حد خیلی زیادی درست بشود . از نظر ظاهری، لوله بدون درز (لوله مانیسمان) گردتر و کم نقص تر از لوله درزدار میباشد.

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

روش ساخت لوله بدون درز

دو روش برای ساخت لوله بدون درز میباشد. اولین روش  روش رولینگ گرم  و اکستروژن سرد هست روش اسکتروژن سرد خیلی  پیچیده تر از نوع رولینگ گرممیباشد

غالبا برای اندازه های کوچکتر از روش سرد استفاده میکنند و قطر لوله بدون درز ایجاد شده  به این روش نیز معمولا کمتر از نوع رولینگ گرم هستش این دلیل باعث تغییر در قیمت لوله بدون درز میباشد

در روش  تولید رولینگ گرم، برای ایجاد  لوله بدون درز  به دمای بسیار بالایی نیاز میباشد که همین اتفاق باعثه پایین آمدن مقاومت فولاد برای تغییر شکل میباشد

قیمت لوله بدون درز در تولیدی

برای ساخت  رول ورق با توجه به ضخامت و اندازه  لوله  برش ایجاد میشود بعد از ان با عبور از غلطک حالت گرد به خودش میگیرد  سپس در این مرحله  جوشکاری میشود  و در اخر به مرحله تست ارسال میشوند به این روش تولید روش نورد میگویند جهت تولید پروفیلهای مورد مصرف درتولیدات و ساختمان ها و لوله های گازی و لوله ای شوفاژی مورد مصرف در ساختمان بکار میروند .

برای فهم بیشتر میتوانید از تصویر زیر استفاده نمایید .

برای دیدن  قیمت لوله بدون درز و لوله درزدار به لیست قیمت مراجعه فرمایید.

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

 

موارد مورد استفاده از لوله بدون درز

۱ – در لوله ها مصرف میشود.

لوله های درز دار  را میشود از اندازه، جنس هاش ، و نحوه ساخت ، نحوه تست و مصارف کاربردی به صورتهای مختلف تقسیم بندی میشود کرد .

در تقسیم بندی ها  لوله های درزدار به سه دستۀ لوله صنعتی، لوله سیاه و لوله حفاری تقسیم بندی میشود . ولی این تقسیم بندی دقیق نمیباشدو نمی توان مشخصات لوله های مختلف و کاربرد آنها را بیان کرد.

موارد مصرف پروفیل ها

الف – بخش اعظم از پروفیل به منظور ایجاد درب و پنجره های آهنی کاربرد دارداینپروفیل ها عمدتا به صورت گروهی از شماره ۱ تا ۷ (از لحاظ اندازه و مشخصات) تقسیم بندی میشوند  در ساخت پنجره و چهارچوب مورد استفاده قرار میگیرد.

ب- پروفیل های مستطیل و مربع  با مقطع های کوچک به عنوان نرده های فلزی برای درب  و پنجره منزل ها ، کناره راه پله ها و همچنین نرده کشی کناره دیوارهای کارخانه ها و زمین های محصور شده و نرده پیاده روها و خیابانها بمورد استفاده قرار میگیرد 

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

لوله بدون درز (مانیسمان )

لوله های مانیسمان با نام لوله بدون درز معرفی  می شوند و قابل توجه این نکته که  قیمت لوله بدون درز بسیار مناسب تر و عالی تر مقرون به صرفه میباشد.

غالبا لوله بدون درز   لوله های فولادی گفته می شود که در فرآیند تولید آن از روشهای مختلف جوش فلرات استفاده نمیکنند و اختلاف دیگر  آنها  مواد اولیه تولیدی آن ها هست روند تولید لوله درزدار به صورت برش ورق و شکل دهی و جوش و سرانجام غلطک میباشد اما در تولید لوله های بدون درز از مقطع های فولادی به شکل شمش و از طریق گرما و کشش و غلطک و همچنین نیروهای گریز از مرکز استفاده میکنند

 در صنعت های مختلف به خاطر متریال و مواد اولیه  استفاده مواد با کیفیت یکنواختی بیشتر را دارد.لوله بدون درز باسوراخ کردن یک شمش استوانه ای تولید میشوند و بنا براین غالبا در بازار ایران نهایت تا اندازه ۲۴ اینچ موجود میباشد و قیمت لوله بدون درز متغیر میباشد برای سایزهای بالاتر از آن از لوله های درز مخفی استفاده میکنند.لوله های درز مخفی لوله هایی میباشند که از خم کردن ورق ایجاد میشوند و سپس درز آنها بصورت دقیق جوش داده و پوشیده می شود

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

تاریخچه ساخت لوله بدون درز

ظهور تکنولوژی نورد و توسعه آن در نیمه اول قرن ۱۹ میلادی در تولید صنعتی تیوب و لوله هم اعلام وجود کرد.

در ابتدا نوار های باریک ورق نورد شده به وسیله چیدمانی از مخروط ها یا استوانه های نورد

به صورت سطح مقطع دایروی در می آمدند سپس در ادامه حین فرآیندی به نام جوشکاری

فورج به هم جوش لب به لب (Butt weld) یا روی هم (Lap weld) می شدند.

قیمت لوله بدون درز در همان اوایل آغازین تولید بسیار مقرون به صرفه و مناسب بوده است

امروزه هم همچنین قیمت لوله بدون در نسب به سایر لوله ها بسیار مناسب است.

اما در اواخر همان قرن، با افزایش سریع حجم تولید در یک دوره زمانی نسبتاً کوتاه

، چندین فرآیند برای ساخت لوله و تیوب بدون درز در دسترس واقع شد.

علی رغم کاربرد سایر فرآیند های جوشکاری، توسعه مداوم و پیشرفت های بیشتر

روش های تولید بدون درز منجر به دور شدن کامل لوله و تیوب جوشی از بازار شد

و نتیجتاً لوله و تیوب بدون درز تا جنگ جهانی دوم مسلط بودند.

در دوره زمانی پس از آن، نتایج پژوهش در تکنولوژی جوشکاری فرصت ها را

برای لوله و تیوب های جوشی زنده کرد. در حال حاضر دو سوم تولید

لوله های فولادی در جهان بر پایه فرآیند های جوشکاری انجام می شود

به همین دلایل که قیمت لوله بدون درز بی شک باید افزایش می یافت

اما به دلیل فروش بالای آن مقرون به صرفه بوده و بسیار مناسب است.

از این میزان حدود یک چهارم مربوط به لوله های قطور خطوط لوله است

که خارج از محدوده قابل توجیه از لحاظ اقتصادی برای ساخت لوله و تیوب بدون درز است

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید  لوله فولادی

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

لوله بدون درز چیست 

لوله بدون درز همان طور که از نامش پیداست لوله ای است

که بر خلاف لوله های جوشی درز جوشکاری شده ندارد.

به همین دلیل ساختار و استحکام یکپارچه ای در تمام بدنه لوله دارد.

لذا لوله بدون درز می تواند فشار های بالاتر، دمای بالاتر، تنش مکانیکی بالاتر و اتمسفر خورنده را تحمل کند

و کاربرد های گسترده ای در صنایع نفت و گاز، پالایشگاه، پتروشیمی، شیمیایی، توان، خودرو و … دارد.

قیمت لوله بدون درز در این گونه صنعت ها افزایش چشمگیری دارد اما در تولید صنعت پایپ شما میتوانید

بهترین قیمت لوله بدون درز را داشته باشید و به راحتی با توجه به بوجه خود خریداری کنید.

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

تفاوت لوله بدون درز با لوله درز دار

اولین تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز در مواد اولیه تشکیل دهنده ی آن ها می باشد.

دومین تفاوت اصلی آنها در این است

که در فرآیند تولید لوله های بدون درزدار از جوشکاری استفاده می شود

ولی در تولید لوله های بدون درز از جوشکاری استفاده نمی شود.

– May 23, 2018 -از دیگر تفاوت های آن قیمت آن است

که قیمت لوله بدوندرز بسیار مناسب تر از لوله درزدار است.

تفاوت بین دقت فولادی لوله و لوله های بدون درز

لوله های فولادی دقیق انواع لوله های فولادی با دقت بالا مواد پس از طراحی سرد یا گرم نورد است.

توجه به این واقعیت است که دیوارهای درونی و بیرونی لوله فولادی دقیق از لایه های اکسید هستند،

مقاومت در برابر فشار و بدون نشت و دقت بالا

و براقیت بالا، بدون تغییر شکل به دلیل سرد خم خیره کننده

بدون هیچ ترک مسطح، و غیره، آنها عمدتا برای استفاده می شود تولید قطعات هیدرولیک و

پنوماتیک یا مانند سیلندر یا استوانه می توان لوله های فولادی بدون درز و لوله های جوش داده شده.

ترکیب شیمیایی دقیق فولاد لوله کربن ج سیلیسیم Si منگنز Mn گوگرد S

فسفر P و کروم کروم است.تفاوت بین دقت فولادی لوله و لوله های بدون درز

۱٫ مهمترین مشخصه لوله های بدون درز که بدون درز جوش است

و می تواند فشار بیشتری را تحمل کند به این دلایل قیمت لوله بدون درز افزایش می بابد

اما در شرکت صنعتی صنعت پایپ قیمت لوله بدون درز ثابت و مقرون به صرفه است.

۲٫ دقیق لوله های فولادی است محصول که در سال های اخیر عمدتا

.با تلرانس دقیق و زبری در سوراخ های درونی و بیرونی دیوار ابعاد پدید آمده است.

 

قیمت لوله بدون درز

قیمت لوله بدون درز

انواع لوله بدون درز دار

مورد استفاده لوله هاي درز دار در انتقال سيالات با فشار پايين

و همچنين انقال سيالات در سايز هاي بالا تر از ۲۴ اينچ ميباشد

که عموما به سه روش توليد مي گردند و همچنین

قیمت لوله بدون درز بر اساس مدل ها و انواعهای لوله بدون درز تغییر میکند.:
• لوله درز ماهيچه اي مستقيم EFW
• لوله درز جوش به صورت اسپيرال SAW
• لوله درز مخفي ERW

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید  خرید لوله مانیسمان

قیمت لوله بدون درز 

قیمت لوله بدون درز یا لوله مانیسمان با برندهای چینی،اروپایی،اهواز،دقیق کاوه،عضو وندور نفت و گاز،آتشخوار و … ASTM A106/A53 API 5L GR B /psl 1/psl2/A333/A335/ را ا در این صفحه مشاهد کنید.
چنانچه انتقادى به روند فروش دارید، مانند تاخیر در ارسال پیش فاکتور یا عدم پاسخگویى به موقع، مى توانید با شماره داخلى ۶۶۶ (صداى مشترى) تماس حاصل فرمایید. به علت نوسانات شدید بازار، نیاز به تایید مجدد قیمت لوله بدون درز می باشد

امتیاز شما به این مطلب:
User Rating
5 based on 3 votes
Service Type
قیمت لوله بدون درز
Description
قیمت لوله بدون درز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *