لوله مانیسمان

لوله مانیسمان

لوله مانیسمان لوله هایی تو خالی از جنس فولاد می باشند. از لوله مانیسمان برای جابه جایی محصولات از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود.

شرکت های واحد تجاری انرژی طیف گسترده ای از لوله مانیسمان و لوله های فولادی را به مشتریان خود ارائه می دهند. طیف این محصول لوله های با قطر بزرگ جوش داده شده با مارپیچ ، لوله های استنلس استیل و همچنین لوله های دقیق بدون درز و جوش داده شده را پوشش می دهد که توسط لوله های جوش داده شده HFI گرد می شوند. مهمترین بخش مشتری صنعت انرژی و پس از آن خودرو و صنایع مکانیک و مهندسی کارخانه است.

 

خط لوله مانیسمان

خط لوله مانیسمان

برای مطالعه بیشتر از لوله گالوانیزه بر روی لینک سبز رنگ کلیک کنید.

لوله مانیسمان

یکی از بهترین و قوی ترین لوله ایی که می توان به مشتریان معرفی کرد لوله مانیسمان می باشد زیرا این لوله مانیسمان در طول خود دارای ساختاری همگن می باشند لوله  مانیسمان با اصول و با برنامه تولید می شود و در تولید لوله  مانیسمان با قطر یزرگ محدودیت زیادی وجود دارد همچنین در تولید لوله های از نوع خم و آرنج و تیس به طور چشم گیری از لوله مانیسمان یا بدو درز استفاده می کنند. برای تولید لوله مانیسمان در یک دوره کوتاه روش ها و فن های زیادی به کار گرفته شد که همین سبب شد سرعت تولید لوله مانیسمان افزایش یابد .

آشنایی با لوله مانیسمان

لوله مانیسمان لوله های توخالی و طولانی هستند که بطور عمده برای انتقال محصولات از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شوند. آنها بطور عمده توسط دو روش ساخت مجزا تولید می شوند که منجر به لوله جوش داده شده یا لوله بدون درز می شود. در هر دو روش ساخت ، ابتدا فولاد خام به شکل شروع کارآمدتری (بیل داغ یا نوار مسطح) ریخته می شود. سپس با کشیدن شمش از فولاد گرم به داخل لوله بدون درز یا مجبور کردن لبه های نوار فولادی مسطح در کنار یکدیگر و آب بندی آنها با جوش ، در داخل لوله ساخته می شود. در این مقاله ما در مورد روشهای مختلف در ساخت لوله های بدون درز بحث خواهیم کرد.

فرآیند ساخت لوله مانیسمان

از یک فولاد گرد جامد استفاده می شود. بیل داخل یک کوره سوزان دوار شارژ می شود. پس از تخلیه ی شمش از کوره ی دوچرخه یخچال ، یک سوراخ کوچک در انتهای آن مشت می شود. این تورفتگی به عنوان نقطه شروع کمک به سوراخ چرخشی عمل می کند.روتینگ سوراخ کردن یک فرایند نورد بسیار سریع و پویا است که متقاطع میله های پیش گرم شده بین دو رول بشکه ای را با سرعت بالا می چرخاند.

چرخش متقاطع باعث فشارهای کششی بالا در مرکز شمع می شود. طراحی رول های سوراخ دار باعث می شود که فلز در هنگام خروج از فرآیند در طول رول و بیش از یک نقطه سوراخ جریان یابد. نقطه سوراخ کاری یک ابزار آلیاژی با درجه حرارت بالا و آب است که با استفاده از آن می توان فلز را از طریق چرخش لوله مانیسمان بر روی آن جریان داد. پس از تولید پوسته لوله سوراخ شده ، آن را بلافاصله به آسیاب منقل شناور منتقل می شود.

 

خط لوله مانیسمان

خط لوله مانیسمان

تولید لوله مانیسمان

لوله بدون درز از بین انواع لوله ها قوی ترین است زیرا دارای ساختار همگن در طول لوله مانیسمان است.لوله های یکپارچه در صحت اندازه و برنامه تولید می شوند. با این وجود محدودیتی در ساخت لوله مانیسمان با قطر بزرگ وجود دارد. لوله های یکپارچه به طور گسترده ای در ساخت اتصالات لوله مانند خم ها ، آرنج ها و تی ها مورد استفاده قرار می گیرند.مراحل مختلف تولید با جزئیات توضیح داده می شود.

روند کارخانه در ساخت و تولید لوله مانیسمان

لوله فولادی تا دمای بالا در کوره دوار گرم می شود. یک توخالی استوانه ای که به عنوان توخالی مادر نیز شناخته می شود ، با کمک سوراخ چرخان و مجموعه ای از غلتک ها که سوراخ را در مرکز بیل نگه می دارد ، تولید می شود. قطر بیرونی سوراخ سوراخ تقریباً به قطر داخلی لوله تمام شده است. با کمک ، چیدمان ثانویه غلتک خارج از قطر و ضخامت حاصل می شود.

روش اکستروژن برای ساخت لوله مانیسمان

اکستروژن یک فرآیند تشکیل فلز است که در آن یک قطعه کار معمولاً به صورت گرد در قسمت مقطع کوچکتر مقطع عبور می کند و بدین ترتیب کار را به بخش مقطع جدید تبدیل می کند. طول قسمت اکسترود شده بسته به میزان مواد موجود در قطعه کار و مشخصات اکسترود شده متفاوت خواهد بود. مقطع مختلفی با این روش تولید می شوند.

لوله مانیسمان را می توان مستقیماً با استفاده از مندرلی متصل به بلوک آدمک بیرون زد. یک سوراخ از طریق کار ایجاد می شود ، به موازات محوری که قوچ بر آن نیرو قرار می گیرد تا اکستروژن را تشکیل دهد. درون این سوراخ قرار دارد. پس از شروع عملیات ، قوچ به جلو مجبور می شود. فلز اکسترود شده بین قسمتهای مندرل و سطح قالب جریان می یابد و قسمت را تشکیل می دهد. نمای داخلی اکستروژن فلزی توسط باند ایجاد می شود ، در حالی که نمای بیرونی توسط قالب اکسترودینگ شکل می گیرد.

 

خط لوله مانیسمان

خط لوله مانیسمان

ویژگی لوله مانیسمان

لوله مانیسمان ویژگی های زیادی دارد که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم در لوله مانیسمان هیچ گونه درزی وجود ندارد مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارد قطر لوله مانیسمان بسیار کم می باشد.زمان ساخت لوله مانیسمان بسیار طولانی می باشدبا این لوله ها در هر شرایط آب و هوایی می توان کار کرد این لوله ها برای حرکت سیال غالی هستند زیرا از جمع شدن مایع در رگه ها جلوگیری می کنند  از لوله مانیسمان برای عملیات تجاری استفاده می کنند.

کاربرد لوله مانیسمان

لوله مانیسمان همچنین در بسیاری از برنامه های مهم زیرساخت در سراسر جهان استفاده می شود. بیش از ۱۰۰ سال تجربه در تولید لوله مانیسمان همچنین توسعه مداوم بیشتر فن آوری های تولید و محصول به مشتریان ما اطمینان می دهد که لوله فولادی ما دیدار می کند و به سخت ترین نیازها و مشخصات مربوط به کیفیت و ایمنی ادامه خواهد داد.

برنامه های تولید بهینه ما ، موجودی هایی که با دقت برنامه ریزی شده اند و یک شبکه فروش در سطح جهانی ما را قادر می سازد تا نسبت به نیازها و خواسته های مشتریان واکنش نشان دهیم. تیم متخصصین مجرب ما خوشحال هستند که مشاوره فنی کاملی را از مرحله برنامه ریزی به سایت ساخت و ساز ارائه می دهند ، جایی که تماس شخصی با مشتریان ما بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

لوله های فولادی جوش داده شده با HFI با خاصیت مکانیکی و تکنولوژیکی بسیار خاص خود ، بطور کامل در بخش های متعددی مستقر شده است. به عنوان متخصصان این محصول ، ما در حال باز کردن امکان برنامه های جدید هستیم و دوباره و بار دیگر فناوری های متناسب با آن را توسعه می دهیم.

لوله مانیسمان

لوله مانیسمان

مزایای لوله مانیسمان

لوله مانیسمان همانطور که گفته شد بدون درز می باشد و هیچگونه جوشکاری در آن به کار نرفته است در صورتی که لوله داری درز یا جوشکاری باشد امقاومت لوله را پایین می آورد این لوله مانیسمان طول بسیار زیادی دارند و تو خالی هستند و داخل لوله جوشکاری انجام شده است اما روی سطح لوله اصلا درز و برشکاری وجود ندارد یکی دیگر از مزایای لوله مانیسمان انعطاف پذیری بسیار بالا آن می باشد.

– دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای خانواده های بی شماری در قاره های مختلف.
– سطح زندگی جامعه مدرن به عنوان لوله خط برای حامل های انرژی است.
– به عنوان عناصر بار براق و شیک در پل ها ، ساختمان ها ، سالن ها ، استادیوم ها و سکوهای دریایی و غیره خدمت می کنید.
– در حال تسهیل سیستم های تأمین انرژی از فردا به عنوان لوله های گرمایی منطقه یا لوله های سازه ای برای برج های بادی هستند.

 

خط لوله مانیسمان

خط لوله مانیسمان

خط لوله مانیسمان

تجربه لوله مانیسمان در تولید لوله های جوش داده شده به ۱۳۰ سال می رسد.  برنامه تولید شامل لوله خط برای لوله های نفت ، گاز ، آب و فاضلاب و همچنین لوله و محصولات لوله ای برای پروژه های حفاری اکتشافی ، تولید و ذخیره انرژی ، گرما و یخچال منطقه ، ماشین آلات و ساخت کارخانه ها و همچنین انتقال نیرو است. برای بازار انرژی های تجدید پذیر ، این شرکت عمدتاً بخش های توخالی ، مربعی و مستطیل شکل توخالی را برای سازه های دریایی و برون مرزی تهیه می کند.  لوله مانیسمان  راه حل های خلاقانه ای را برای لوله های ساختاری در فولاد اولیه ، ویژه و ثانویه ارائه می دهد.

لوله خط برای گاز طبیعی و سایر رسانه های گازی ، نفت و سایر وسایل قابل اشتعال
لوله خط فولادی برای ده ها سال با موفقیت در حمل و نقل گازها ، مایعات قابل اشتعال و مواد جامد مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به فشار زیاد که اغلب در حمل و نقل این رسانه ها دخیل است ، فولاد ماده لوله ای بهینه است و از نظر ایمنی و قابلیت اطمینان برای یک عمر طولانی بی نظیر است.

 

لوله مانیسمان

لوله مانیسمان

فرآیند آسیاب لوله مانیسمان

در آسیاب پلاستیک ، یک جفت غلتک به شکل مخروط – یکی مرتب شده بر روی دیگر – در جهت مخالف با جریان مواد عمل می کند. پوسته لوله مانیسمان توخالی با دیواره ضخیم ، که یک مندرین استوانه ای درون آن قرار دارد ، به سمت رول های آسیاب پلاگین هدایت می شود. به محض اینکه قسمت پرش از کار عبور داده شود

یک موج از مواد کوچک در پوسته لوله توخالی بریده می شود. این موج با ضخیم شدن قسمت عبور کار ، به ضخامت دیواره دیواره موردنظر روی مندرج جعل می شود ، در حالی که پوسته لوله توخالی به همراه ماندارل در همان جهت حرکت می کند که غلتک ها به عقب می چرخند – یعنی در جهت مخالف با نورد – تا آنها به گذرگاه بی پروا از رولها می رسند و آزاد می شوند. با چرخش پوسته توخالی ، مجدداً بین رولها به جلو رانده می شود و چرخه نورد جدیدی آغاز می شود.

 

خط لوله مانیسمان

خط لوله مانیسمان

فرایند تولید لوله مانیسمان جعلی

در فرایند تولید لوله فرفورژه ، یک گرمایش گرم در قالب فرورفتگی قرار می گیرد که قطری کمی بزرگتر از لوله تمام شده دارد. از پرس هیدرولیک چکش جعلی با قطر داخلی استفاده می شود برای ایجاد آهنگری استوانه ای. پس از انجام این جعل ، لوله برای دستیابی به بعد نهایی ماشینکاری می شود. فرایند تولید لوله فرفورژه برای تولید لوله بدون درز با قطر بزرگ استفاده می شود که با استفاده از روش های سنتی قابل تولید نیست. لوله های فرفورژه معمولاً برای هدر بخار استفاده می شوند.

فرایند تولید لوله مانیسمان جوش داده شده

لوله های جوش داده شده از Plate تولید می شوند یا کویل یا نوارها را ادامه می دهند. برای ساخت لوله جوش داده شده ، ابتدا صفحه یا کویل در قسمت ادامه با کمک دستگاه خمش صفحه یا توسط یک غلتک در صورت ادامه روند چرخش می یابد. پس از چرخش قسمت دایره ای از صفحه ، لوله مانیسمان را می توان با مواد پرکننده یا بدون آن جوش داد. لوله جوش داده شده می تواند در اندازه بزرگ و بدون محدودیت بالایی تولید شود. از لوله جوش داده شده با مواد پرکننده می توان در ساخت خم های شعاعی بلند و آرنج استفاده کرد. لوله های جوش داده شده نسبت به لوله بدون درز ارزان تر هستند و همچنین به دلیل جوش ضعیف هستند

روش های مختلف جوشکاری برای جوشکاری لوله استفاده می شود.

ERW- جوشکاری مقاومت الکتریکی
EFW- جوشکاری فیوژن برقی
HFW- جوشکاری با فرکانس بالا
SAW- جوش قوس زیر آب (درز بلند و درز مارپیچ)

 

خط لوله مانیسمان

خط لوله مانیسمان

کاربرد های دیگر از لوله مانیسمان

لوله مانیسمان انواع مختلفی دارد

و در سایز های گوناگون از ۲/۱ اینچ تا ۱۲۰ تولید می شود

حال در اینجا به چند کاربرد لوله مانیسمان اشاره می کنیم

شیر های مدل کنترلی و مدل فشاری

انواع تله هاب بخاری مانند تله های ترمودیناکی تله های فری فلوت تله های ترموستاتیکی ,

فلوتری ,ابزار دقیق اندازه گیری سطح سیال و فشار سیستم و دمای سیستم

در ساخت همه ی این موارد نام برده شده از لوله مانیسمان استفاده می شود

 خط لوله مانیسمان برای آب آشامیدنی ، آبهای صنعتی و فاضلاب

با خط لوله مانیسمان می توانید هر پروژه خط لوله انتقال آب را با هزینه و برنامه ای تحقق بخشید.

طیف گسترده ای از درجه های فولادی ، طول لوله و ضخامت دیواره ها

انواع مختلف پوشش و روکش و مهمتر از همه طیف گسترده ای از تکنیک های اتصال ، باعث می شود

محصولات کاملاً متناسب با کاربرد مورد نظر تنظیم شوند.

مانسمان از ۱۰۰ سال پیش تأمین خط لوله فولادی به صنعت مدیریت آب را به خوبی آغاز کرد.

این شامل لوله های بدون درز و جوش داده شده بود

که برخی از آنها هنوز در محل کار و کاملاً عملیاتی هستند.

خط لوله مانیسمان با تولید پیشرفته لوله فولادی جوش داده شده HFI این سنت را ادامه می دهد.

با بهره گیری از تجربیات گسترده ما در پروژه های بیشمار ملی و بین المللی

ما به مشتریان خود راه حل های بهینه ، از نظر مهندسی و اقتصادی

برای انواع کاربردهای آشامیدنی و فاضلاب ارائه می دهیم.

ما با هدف به حداکثر رساندن ایمنی و مقرون به صرفه بودن در ساخت خط لوله

مشاوره همه جانبه ای را برای خدمات عمومی

آژانس های برنامه ریزی ، سازنده خط لوله و سایر شرکای موجود در بازار ارائه می دهیم.

خط لوله مانیسمان

خط لوله مانیسمان

لوله مانیسمان و لوله فولادی جوش داده شده HFI

در زمان محور فناوری ما ، لوله مانیسمان و لوله های فولادی جوش داده شده

به روش طولی و طیف تقریبا در هر زمینه از صنعت

در طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده می شود

به عنوان مثال:
– برای انتقال طیف گسترده ای از رسانه های مایع و جامد
– به عنوان لوله دیگ بخار برای خدمات با درجه حرارت بالا و پایین در صنایع شیمیایی ، ساخت گیاهان و معادن
– به عنوان یک عنصر ساختاری در مهندسی مکانیک و سیستم ها و واحدهای کنترل مواد ، و در ساخت ساختمان ها ، استادیوم ها ، پل ها ، سکوها و بسیاری از پروژه های زیربنایی دیگر.

لوله مانیسمان ضد زنگ

لوله مانیسمان ضد زنگ یکی از تولید کنندگان پیشرو در سراسر جهان لوله ها و لوله های بدون درز از فولاد ضدزنگ و از آلیاژهای مبتنی بر نیکل است. این شرکت یکی از بزرگترین پرتفوی محصولات را در این زمینه دارد. با توجه به طیف گسترده ای از محصولات ، الزامات تقاضا باید هنگام تست خواص مکانیکی لوله / لوله برآورده شود.ز لوله های فولادی ضدزنگ و آلیاژهای مبتنی بر نیکل و از نیکل خالص تولید می کند. برای حفظ سطح بالایی از کیفیت ، نه تنها فرآیندهای تولید و پارامترهای فرآیند مورد بررسی قرار می گیرند ، بلکه آزمایشات مواد مکانیکی نیز بر روی لوله ها و لوله های تولیدی به عنوان بخش اساسی تضمین کیفیت انجام می شود.

امتیاز شما به این مطلب:
User Rating
5 based on 7 votes
Service Type
لوله مانیسمان
Description
لوله مانیسمان
برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید  قیمت لوله بدون درز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *