لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

لوله ها از جمله لوله گالوانیزه , سرب و مس هنگام ساخت خانه یا ساختمان نقش اساسی دارند. از آنها برای انتقال مایعات استفاده می شود.  با این حال ، لوله های سرب با مشکلات بیماری و مرگ و میر نوزادان ارتباط داشتند ، بنابراین آنها با لوله های مسی و گالوانیزه جایگزین شدند. لوله گالوانیزه لوله هایی از پیش تولید شده با روکش روی هستند که باعث شده آنها از لوله های فولادی و آهن قدیمی پیشرفته تر و بهینه تر شوند. این حدود ۴۰-۵۰ سال طول می کشد.

 

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

برای مطالعه بیشتر از لوله مانیسمان روی لینک سبز رنگ کلیک کنید.

لوله گالوانیزه

امروزه خانه های قدیمی هنوز این لوله ها را نگه می دارند. از طرف دیگر ، لوله های مس هنوز در کشورهای بزرگتر حضور چشمگیری دارند. اما هنگامی که یک لوله گالوانیزه شروع به خوردگی می کند ، نتایج ناسالم زیادی به همراه می آورد. علائم خوردگی شامل طعم بد آب شیر ، طعم تا حدودی فلزی و تغییر رنگ آب مانند مایل به زرد ، قرمز و قهوه ای است. علاوه بر این ، منبع آب ضعیف نیز تجربه خواهد شد زیرا رسوبات می توانند این لوله ها را مسدود کنند. این نتایج ناسالم و موارد دیگر می تواند در آینده بیماری ها و مشکلاتی را برای خانواده به همراه داشته باشد. قبل از خرید ، ابتدا تحقیقات لازم را در مورد نوع لوله ای انجام دهید که در ساختمان شما مناسب است

لوله گالوانیزه چیست

اینها لوله های آهنی هستند که معمولاً با یک لایه محافظ روی پوشانده می شوند. با گذشت زمان ، روی از لوله ها می شود که منجر به ایجاد خوردگی در دیواره های داخلی می شود. فرسایش روی همچنین منجر به تجمع سرب می شود. خوردگی و تجمع سرب منجر به کاهش فشار آب و پایین آمدن کیفیت آب می شود.

سرب زمانی متداول ترین فلزی بود که برای ساخت لوله برای انتقال آب استفاده می شد. تا سال ۱۹۰۰ ، بیش از ۷۰ درصد از شهرهای بزرگ از لوله های مستقر در سرب در سیستم های آب آشامیدنی شهری استفاده می کردند. پس از افزایش فشار برای مهار مسمومیت با سرب ، سازندگان شروع به جستجوی جایگزین برای لوله های سرب کردند. در دهه ۱۹۶۰ ، لوله گالوانیزه جایگزین سرب به عنوان بلوک ساختمان انتخاب برای لوله کشی شد.

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

مشخصات لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه لوله های آهنی هستند که برای حفاظت از آب و هوا از روی استفاده شده اند. با پیرشدن این لوله ها ، روی از بین می رود و آهن خام را درون آب قرار می دهد و باعث می شود لوله ها در نهایت شروع به زنگ زدگی کنند. لوله گالوانیزه از داخل به بیرون زنگ می خورند و واقعاً راهی برای گفتن لوله کشی شما از بیرون وجود ندارد.طول عمر معمول برای سیستم لوله گالوانیزه حدود سی سال است. هیچ روش موثری برای خلاص شدن از شر انباشت زنگ زدگی یا معکوس کردن روند مقیاس بندی با سیستم های لوله گالوانیزه وجود ندارد.

مزایای لوله گالوانیزه

هنگامی که برای اولین بار از لوله گالوانیزه استفاده شد ، آنها ترجیح داده می شوند زیرا از مس کم هزینه تر هستند. این نوع لوله ها اغلب در پروژه های بزرگ ساختمانی و لوله کشی در فضای باز انتخاب می شوند. لوله گالوانیزه نسبت به مس ارزان تر بوده و از پلاستیک با دوام تر هستند. یکی دیگر از مزایای لوله گالوانیزه این است که آنها قطر وسیع تری دارند تا در مقایسه با مس آب بیشتری تأمین کنند.

اهمیت لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه پرکاربردترین مصالح ساختمانی در سراسر جهان هستند. روکش روی از خوردگی محافظت می کند و برای عملکرد طولانی مدت ساختاری ، کاربردهای سخت در فضای باز و لوله کشی داخلی مفید است. از آن به لوله آهن گالوانیزه نیز یاد می شود.

خانه های موجود در مناطق آب و هوایی شدید از لوله گالوانیزه ساخته شده اند. آنها می توانند به راحتی در هنگام ساخت شکل ، برش و قالب ریزی شوند. وزن آنها نسبت به سایر مصالح ساختمانی که وزن کمتری دارند ، از نظر وزن سبک تر هستند. بهترین قیمت با چنین لوله هزینه ای است ، آنها بسیار ارزان تر از سایر مواد هستند.

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه جایگزین لوله مس و فولاد

هیچ کس در هنگام انتقال به خانه به فکر لوله کشی موجود نیست. اگر کار می کند ، چرا نگران آن هستید؟ آنچه ممکن است متوجه نباشید این است که در حالی که بقیه سن خانه خود را دارید ، لوله ها را نیز انجام دهید ، و ممکن است در آینده میزبان بسیاری از مشکلات احتمالی وجود داشته باشد که اکنون می توانید از این کار جلوگیری کنید ، فقط با جایگزینی لوله های مس و فولاد گالوانیزه اکنون. ما توضیح خواهیم داد که چه مشکل لوله کشی می تواند توسط این لوله ها ایجاد شود ، و چگونه می توانید با انجام تعویض های لازم در حال حاضر سود ببرید.

انواع خطوط لوله گالوانیزه

بیشتر خانه ها با دو نوع خط لوله کشی در آنها ساخته می شوند. اولین نوع خط ، خطوط تخلیه مواردی هستند که به احتمال زیاد در آینده مشکلاتی ایجاد می کنند. نوع دوم ، خطوط آب معمولاً چندان مشکل ساز نیستند ، اما مشکلات خود را در کنار جاده خواهند داشت. هنگامی که به تعویض لوله های مس و فولاد گالوانیزه نگاه می کنید ، ایده خوبی است که استدلال پشت آن را درک کنید. امروزه بیشتر خانه ها از لوله کشی مس برای خطوط آب خانه استفاده می کنند ، در درجه اول به دلیل اینکه به سرعت لوله های آهن ، فولاد یا فولاد گالوانیزه خورده نمی شوند.

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

متأسفانه خانه های مسن تر با لوله های آهنی یا  لوله گالوانیزه ساخته می شوند و باید در اسرع وقت لوله های مس جایگزین شوند. اولین نشانه ای که معمولاً از بین می رود اینست که زهکشی ها به راحتی گرفتگی می شوند و پاک کردن آنها هنگام کار آسان نیست. این امر به این دلیل است که آهن و فولاد به راحتی خوردگی می کنند و با تجزیه آنها باقی مانده های معدنی را در داخل آنها ایجاد می کند. شما می دانید که لوله های آب از زمانی که فشار خود را شروع می کنید تحت تأثیر قرار گرفته اند و آب عجیب و غریب می شود.

لوله گالوانیزه با گذشت زمان

با گذشت زمان ، اگر تنها مانده ، علائم پیری آهن و لوله گالوانیزه به طور پیوسته بدتر می شوند. به زودی ، شما شروع به پیدا کردن نقاط مرطوب یا مرطوب در داخل ساختار خانه خود ، در کف های بتونی ، در قسمت جلوی خشک کن و به ویژه در هر دیوار یا کف چوبی خواهید کرد. آب خارج شده از لوله ها همچنان تاریک می شود و با تشکیل مواد معدنی و زنگ زدگی این فلز ، رنگ برافروخته می شود. نتیجه نهایی این امر آب ناخوشایند خواهد بود که هیچ کس نمی خواهد آن را مصرف کند.

چگونه می توانید بدانید که لوله گالوانیزه دارید؟

دانستن آن بسیار آسان است. شما فقط باید مناطقی را که لوله کشی شما وارد خانه شما می شود پیدا کنید و سپس آنرا خراش دهید. اگر لوله کشی از فولاد گالوانیزه باشد ، منطقه خراشیده شده رنگ نقره ای خاکستری خواهد داشت. منطقه همچنین نخ خواهد داشت.اگر قادر به یافتن مناطقی نیستید که لوله کشی وارد خانه شما شود ، باید از لوله‌کشی خود بخواهید تا به شما کمک کند.

 

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید  قیمت لوله فولادی در تهران

جایگزین کردن لوله گالوانیزه قدیمی خود با مس

تکثیر مس فرآیندی است برای اصلاح مجدد کلیه لوله های آب سرد و گرم موجود در یک خانه یا ساختمان. پس از جایگزین کردن لوله گالوانیزه قدیمی خود با مس ، بلافاصله موارد زیر را تجربه خواهید کرد:

افزایش فشار آب و حجم
آب تمیز ، بدون زنگ و چشیدن بهتر
هزینه های تعمیر لوله کشی مربوط به زنگ زدگی و خوردگی لوله ها را حذف کنید (به بالا مراجعه کنید)
ارزش افزوده به خانه شما
به دنبال کار اکثر مردم از دیدن راحتی بهتر استفاده همزمان از آب در اطراف خانه متحیر می شوند. بسیاری می توانند متوجه شوند که می توانید ظروف را بشویید ، یک بار لباسشویی ، دوش ، آب چمن زن و غیره را اجرا کنید .

زنگ زدگی لوله گالوانیزه

به دلیل بدتر شدن زنگ زدگی و زوال ، ممکن است هرکدام از موارد زیر را داشته باشید:

فشار آب و جریان را کاهش می دهد
لکه های مرطوب / مرطوب در قسمت جلویی ، کف بتونی یا سازه چوبی خود را
خوردگی لوله
آب تغییر رنگ یا زنگ زده (آب قهوه ای)
آب بد: بی بو و نامناسب برای نوشیدن
لوله های نشتی (می تواند منجر به رشد قالب در دیواره های شما ، اتاق زیر شیروانی ، زیر تخته شود)
اگر خانه یا ساختمان شما در معرض فشار کم فشار ، مقیاس گذاری مواد معدنی یا لوله های خوردگی است ، ناگزیر خواهید شد که کل سیستم لوله کشی خود را با لوله های مسی مجدداً تکرار کنید.

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

فولاد ضدزنگ گالوانیزه

لوله های فولادی: از فولاد ضدزنگ گالوانیزه و در اغلب موارد ، به عنوان ماده لوله کشی نیز استفاده می شود. لوله گالوانیزه معمولاً در خانه های قدیمی دیده می شوند و امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرند زیرا مستعد بروز نشت و فضای داخلی آنها در معرض خوردگی است. آنها به آرامی با لوله های PEX جایگزین می شوند که بسیار با دوام و کم هزینه هستند.

لوله های استنلس استیل از آنجایی که قیمت آنها بسیار گران است استفاده محدود دارند و معمولاً فقط در محل تغذیه آب نمک اعمال می شوند.

عواملی که می توانند باعث افزایش آزاد شدن سرب از لوله گالوانیزه شوند ، چیست؟

يكي از مهمترين فاكتورها ، عبور آب زياد است كه بيشتر سرب تجمع يافته را از بين مي برد ، بنابراين سرب بيشتر در آب شيري وجود دارد.

یکی دیگر از عوامل ایجاد اختلالات جسمی مانند لرزش لوله گالوانیزه هنگام ناگهانی روشن یا خاموش شدن سریع لوله ها است.

هرگونه تغییر یا بهبود در لوله کشی نیز از پتانسیل زیادی در افزایش آزادسازی سرب برخوردار است.

 استفاده از لوله کشی گالوانیزه

بارزترین مضرات لوله کشی گالوانیزه ، خوردگی است که با گذشت زمان در امتداد قسمت داخلی لوله ها ایجاد می شود. از آنجا که این نوع لوله ها از جنس استیل ساخته شده اند ، آنها نیز بسیار سنگین هستند. در صورت آسیب دیدن لوله ها ، یک صاحب خانه به طور معمول با تصمیم سخت برای جایگزینی آنها به جای تعمیر آنها روبرو می شود ، زیرا لایه روی معمولاً در آن نقطه به خطر می افتد ، که منجر به فرسایش سریعتر لوله ها می شود. حتی اگر تصمیم بگیرید که یک لوله گالوانیزه را ترمیم کنید ،

هنوز در مورد سرمایه گذاری قابل توجهی صحبت می کنید ، و لوله ها هرگز یکسان نخواهند بود. سرانجام ، هنگامی که لوله ها شروع به خوردن می کنند ، سرب می تواند به داخل آب شما آزاد شود ، مشکلی که اگر لوله های مس با لوله های گالوانیزه مخلوط شود ، می توانند تشدید شوند. اگر لوله مورد نظر برای آشامیدن آب استفاده می شود ، ممکن است در مورد مشکل بزرگتری صحبت کنید.

 

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

نکاتی دیگر از لوله گالوانیزه

گالوانیزه سازی می تواند از چند طریق مختلف انجام شود. روی را می توان از آهن یا فولاد استفاده کرد تا یک لایه نازک از محافظت در برابر خوردگی به فلز بدهد. این روند در دهه ۱۸۳۰ در اروپا توسعه یافت.

در ابتدا ، فلز به روی روی مذاب آغشته شد. با گذشت زمان ، روش های دیگری از قبیل الکترو گالوانیزه ، شراردیزه کردن ، پاشش فلزی و نقاشی توسعه یافت. پوشش های الکتروگالوانیزه ، که به عنوان آبکاری نیز شناخته می شوند ، با استفاده از یک جریان الکتریکی اعمال می شوند. با استفاده از این تکنیک ، پوشش روی حاصل از نازک تر از نازک شدن مواد نازک تر است

بنابراین این لوله ها در خارج قابل استفاده نیستند. Sherardising گاهی اوقات گالوانیزه بخار یا گالوانیزه خشک نیز خوانده می شود.

این روش برای پوشش سطوح داخلی و برای قطعات کوچکتر ایده آل است. قطعات فولادی پس از قرار دادن درون طبل بسته و چرخان با گرد و غبار روی و پرکننده ، گرم می شوند و تا دمای شدید گرم می شوند. روش دیگر برای پوشاندن لوله با روی ، استفاده از انواع خاصی از رنگ مخصوص فرم است.

امید به زندگی لوله گالوانیزه

حتی در بهترین شرایط

لوله گالوانیزه با گذشت زمان. طول عمر معمول فولاد گالوانیزه در هر جایی بین ۲۵ تا ۴۰ سال است.

با این حال ، در مناطقی که آب سخت وجود دارد

لوله های شما می توانند سریعتر خراب شوند. آنچه که در مورد لوله های گالوانیزه مشکل است

این است که در حالی که از بیرون به خوبی ظاهر می شوند

می توانند در داخل خورنده شوند. رسوبات در امتداد قسمت داخلی لوله به مرور زمان ایجاد می شوند

جریان آب را محدود می كنند و فشار آب در خانه شما را كاهش می دهند.

این ترکیب همچنین می تواند فشار آب در سایر قسمت های لوله را تحت تأثیر قرار دهد و باعث نشت شود.

خوردگی همچنین در مفاصل رخ می دهد ،

که می تواند منجر به نشتی شود.

متأسفانه ، هنگامی که آن نشتها در پشت دیوارهای شما یا در زیر کف شما اتفاق می افتد

ممکن است آنها را کشف نکنید تا اینکه بعد از اینکه خانه شما آسیب بزرگی متحمل شده باشد.

چندین مشکل در رابطه با لوله گالوانیزه وجود دارد:

فشار کم آب ، توزیع آب ناهموار ، تغییر رنگ آب و نشت.

 

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

آیا لوله های گالوانیزه دارای سرب هستند؟

سؤالی متداول که صاحبان خانه در مورد لوله کشی گالوانیزه دارند این است

که آیا این لوله ها دارای سرب هستند یا خیر.

پاسخ این است که پوشش روی به طور معمول حاوی سرب است.

طبق مطالعه ای که در علوم مهندسی محیط زیست منتشر شده است

برخی نمونه های آب گرفته شده

از منازل با لوله های فولادی گالوانیزه حاوی سرب در سطوح بیشتر از سطح عمل تعیین شده

توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده است.

این مطالعه نشان داد

که جایگزینی جزئی لوله های سرب ، یا فولاد گالوانیزه ، با لوله های مس

نصب شده در بالادست می تواند باعث آزاد شدن سرب شود.

به دلیل هزینه و ناراحتی تعویض لوله های منزل ، ممکن است وسوسه شوید تا لوله های خود را به طور جزئی خاموش کنید. اما به دلیل افزایش آلودگی سرب و همچنین سایر مشکلاتی که این نوع لوله کشی می تواند ایجاد کند ، جایگزینی کامل توصیه می شود.

تغییر کل سیستم لوله کشی شما ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد.

با این حال ، هنگامی که آسیب هایی را که لوله ها در جای خود قرار داده اند

در نظر می گیرید

بهتر است آنها را قبل از بیرون آمدن در پشت دیوارها یا در زیر طبقه ها ، جایگزین کنید.

حتی از این بدتر ، این نوع لوله ها می توانند منبع آب شما را آلوده کنند.

 

امتیاز شما به این مطلب:
User Rating
5 based on 5 votes
Service Type
لوله گالوانیزه
Description
لوله گالوانیزه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *