سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
بر اساس
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
9 / 10
از 191 کاربر

فلنج جوشی

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

فلنج جوشی | خرید و فروش بهترین برندهای فلنج جوشی در صنعت پایپ

یکی از انواع فلنج پرکاربرد ، فلنج جوشی می باشد. این نوع فلنج در واقع یک قطعه به شکل دیسک می باشد که به واسطه پیچ و مهره به انواع شیرآلات اعم از انواع شیرآلات چدنی و فولادی متصل می گردد و در واقع یک سیستم لوله کشی به وجود می آورد. این نوع فلنج به انواع لوله های فلزی از طریق اتصال جوشی متصل می شود.

کاربرد فلنج جوشی

انواع فلنج کاربرد متفاوتی دارند و بر مبنای نوع و میزان مقاومتی که دارند برای بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. فلنج جوشی را می توان تحت شرایط فشار متوسط و بالا مورد استفاده قرار داد. به طور کلی این نوع فلنج در زمان هایی که کنترل نشتی سیال از اهمیت بالایی برخوردار است نیز کاربرد دارد.

فلنج جوشی

استاندارد فلنج جوشی

تمامی انواع فلنج می بایست بر مبنای استاندارد های جهانی ساخته شوند. فلنج جوشی نیز از این قاعده مستثنی نیست و بر مبنای دو استاندارد ASTM A 105 و  ASME B16.5 ساخته شده است. استاندارد ASTM A 105 مربوط به آلیاژ مورد استفاده در تولید فلنج جوشی می باشد و استاندارد ASME B16.5 در واقع استاندارد ابعادب برای فلنج جوشی می باشد.

انواع فلنج جوشی

فلنج جوشی به دلیل نوع ساختاری که دارد امکان دسترسی و تعمیرات را تسهیل بخشیده است. علاوه بر این تمیزکاری این نوع فلنج بسیار آسان می باشد. به طور کلی اتصال فلنجی از طریق پیچ و مهره کردن دوفلنج به یکدیگر صورت می گیرد و به منظور آب بندی فلنج ها در بین آنها از گسکت استفاده می شود. از انواع فلنج جوشی می توان به مواردی نظیر فلنج جوشی ساکت ولد ، فلنج جوشی اسلیپ آن ، فلنج جوشی گلودار ، فلنج جوشی کور و غیره اشاره کرد. هر کدام از این انواع فلنج جوشی برای شرایط مختلف و به منظور کاربردهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

سطح فلنج جوشی

فلنج جوشی از نظر سطح فلنج نیز متنوع هستند و تنوع آنها به دلیل شیارها و زبانه هایی که می بایست به صورت جفت استفاده شوند. به طور کلی عمده ترین تنوع صورت فلنج جوشی به دو دسته زیر می باشد.

  • فلنج با سطح صاف (FLAT FACE)
  • فلنج با سطح برجسته (RAISED FACE)
  • البته انواع دیگر سطح فلنج نظیر RING-JOINT FACING ، MALE & FEMALE FACING و فلنج شیار و زبانه نیز وجود دارند.

 فلنج جوشی

فلنج ها یکی از مهمترین ابزار های کار هنگام طراحی و اجرای یک سیستم لوله کشی می باشند. انواع فلنج ها را می توان در دو دسته کلی فلنج های رزوه ای و یا فلنج جوشی قرار داد، که کیفیت اتصال در نوع جوشی به مراتب بالاتر از فلنج های دنده ای می باشد.  نحوه اتصال با استفاده از فلنج متشکل از سه قسمت اساسی صفحه فلنج، واشر یا گسکت و پیچ و مهره می باشد، که قطعات مختلف را به یکدیگر متصل می کنند. استفاده از گسکت و واشر در هنگام کار با فلنج ها برای پر کردن فضاهای خالی و آب بندی لوله ها یکی از ضروریات کار می باشد. آلیاژ های چدن، آهن، روی، استیل و غیره از جمله فلزاتی هستند که بدنه اصلی انواع فلنج  جوشی و رزوه ای را تشکیل می دهند.

شرکت ها و صنایع تولیدی فلنج جوشی، باید طبق استاندارد های ASTM A105 و ASME B1605 که به ترتیب معرف نوع آلیاژ و ابعاد و اندازه های آن ها می باشد، محصولات خود را تولید و عرضه نمایند.  از معتبر ترین صنایعی که در تولید انواع فلنج جوشی با کیفیت و استاندارد فعالیت می کنند می توان به فلنج جوشی ملسی، فلنج مشهد و فلنج ساخت ایران اشاره کرد، که با افزایش کیفیت تولیدات خود و  همین طور پایین نگه داشتن یک بازار رقابتی پر رونق را در این صنعت پدید آورده اند. اتصال پمپ به لوله، اتصالات شیر آلات به لوله، اتصال لوله ها به درزگیر،  اتصال بین دو لوله از مهمترین کاربرد های فلنج جوشی در صنایع لوله و اتصالات می باشد.

فروش انواع فلنج جوشی

خرید و فروش فلنج جوشی در صنایع مختلف با ابعاد و اندازه های مختلف و در قالب فلنج های گلودار، فلنج اسلیپون، فلنج ساکت ولد، کور و رینگ انجام می شود. بهترین راه سفارش و خرید فلنج جوشی با کیفت، مراجعه به دفاتر نمایندگی و یا آدرس وب سایت آن ها می باشد. فروشگاه لوله و اتصالات صنعت پایپ  از معتبر ترین نمایندگی های فروش لوله و اتصالات در تهران می باشد، که به صورت آنلاین می توانید سفارش خود را ثبت کنید و با پایین ترین قیمت و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()