سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
بر اساس
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
10 / 10
از 94 کاربر

فلنج

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

فلنج | خرید و فروش بهترین برندهای فلنج در صنعت پایپ

یکی از اتصالات صنعتی که برای اتصال انواع لوله ، شیرآلات و غیره مورد استفاده قرار می گیرد، فلنج می باشد. در واقع فلنج وسیله ای برای اتصال و مونتاژ قطعات مختلف می باشد. به طور کلی فلنج دارای دو بخش است که به شکل دیسکی بوده و به همراه پیچ و مهره موجب اتصال قطعات به یکدیگر می شود. طرز استفاده از فلنج بسیار آسان بوده و می توان از برای فشارهای مختلف استفاده کرد. به منظور آب بندی فلنج از گسکت استفاده می شود. فلنج در جنس های مختلف اعم از فولاد ، چدن ، استیل و غیره موجود می باشد.

مشخصات فلنج

انواع فلنج دارای مشخصاتی هستند که بر روی بدنه آنها حک شده است. اولین مشخصه فلنج ، نام تجاری شرکت تولید کننده فلنج می باشد که بر روی آن ثبت شده است. مورد بعدی اندازه قطر خارجی لوله است که در واقع محل اتصال فلنج می باشد. مورد بعدی که بر روی فلنج ثبت می شود، کلاس فلنج است که در واقع میزان فشاری است که فلنج قادر به تحمل آن است. گزینه بعدی که درحقیقت مهم ترین بخش تشکیل دهنده فلنج می باشد، شکل سطح فلنج است. ضخامت دیواره و یا سوراخ های فلنج از دیگر مشخصات فلنج ها می باشد. مشخصه دیگری که بر روی فلنج ثبت می شود، مواد تشکیل دهنده فلنج می باشد. عددی که برای این منظور بر روی فلنج حک می شود بر مبنای استاندارد ASTM بیانگر مواد خامی می باشد که برای تولید و ساخت فلنج مورد استفاده قرار گرفته است. و در نهایت کد عملیات حرارتی است که بر روی فلنج انجام شده است.

 فلنج

کلاس فلنج

مقدار فشاری که فلنج متحمل می شود با عنوان کلاس فلنج شناخته می شود که دارای انواع مختلفی می باشد. به طور کلی رده بندی کلاس فلنج ها بر اساس استانداردهای مختلفANSI  ، ISO و API  تعیین می شود.

انواع فلنج

فلنج ها بسیار متعدد هستند و در انواع مختلفی وجود دارند. فلنج با سطح صاف ، فلنج با سطح برجسته ، فلنج گلودار جوشی ، فلنج کور ، فلنج روکار ، فلنج لبه دار ، فلنج با جوش محفظه ای ، فلنج رزوه ای ، فلنج دنده ای و غیره برخی از انواع فلنج می باشند که در ادامه در مورد هر یک از آنها توضیحات مختصری را ارائه خواهیم داد.

فلنج با سطح ساده

از این نوع فلنج معمولا برای اتصالات غیر فولادی نظیر اتصالات چدنی و همچنین اتصال شیرآلات استفاده می شود. به طور کلی برای بخش هایی که نشتی در آنها زیاد حائز اهمیت نیست به مانند خطوط فشار پایین ، این نوع فلنج مناسب می باشد.

فلنج

فلنج با سطح برجسته

یکی دیگر از نمونه های فلنج ، فلنج با سطح برجسته است که دلیل نام گذاری آن نیز قرار دادن یک لایی بر روی سطح فلنج می باشد که در برابر فلنج دیگر قرار می گیرد. برجستگی بر روی این نوع فلنج ممکن است به صورت صیقلی و یا شیار دار باشد. در انواع شیار دار ، شیار به شکل هم مرکز و یا به صورت حلزونی می باشند.

فلنج گلودار جوشی

از دیگر انواع فلنج می توان به فلنج گلودار جوشی اشاره کرد. این نوع فلنج جوشی در واقع دارای یک بخش مخروطی شکل است که شعاع این مخروط در بخش انتهایی برابر با قطر لوله می باشد و به آن جوش داده می شود. این مخروط میزان تحمل فلنج را بالا می برد و از این رو برای بخش هایی که نیاز به تحمل فشار بالا می باشد مناسب است. از این نوع فلنج می توان برای دماهای زیر صفر و همچنین بار های ارتعاشی استفاده کرد.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()